Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

Amerikan Time dergisi, ülkede Trump destekçilerinin Kongre'ye girmesini kapağına 'Demokrasi saldırı altında' başlığıyla taşıdı.

4 ÖLÜ 52 GÖZALTI

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün Washington'daki mitingi sonrasında destekçileri barikatları aşarak Kongre'ye girmişti. Kongre binası önünde Trump destekçileriyle polis arasında arbede yaşandı, 4 kişinin hayatını kaybettiği 52 kişinin ise gözaltında olduğu ifade edildi.

"DEMOKRASİ SALDIRI ALTINDA"

Tüm dünya ABD'deki olayları odaklanmışken Time dergisi de bu konuyu ilişkin bir kapak hazırladı. 'Demokrasi saldırı altında' başlığıyla çıkan kapakta, dünden bu yana yaşanan gelişmeler aktarıldı.

"TRUMP FELAKETİNİN KÜLLERİNDEN NASIL KURTULACAK?"

Time'ın konuya ilişkin yazısında, "Asıl sorunun "Trump son felaketinin küllerinden nasıl kurtulacak?" ifadeleri kullanıldı.

Eski Cumhuriyetçi senatörlerden Zach Wamp, "Yalanların gerçeği alt etmeyeceğini biliyorum. Asla 'Trumper' değilim. Başkan'ın dört yıl boyunca yaptığı güzel şeyleri gördüm, ancak bu doğru yol değil. Onun bırakacağı tek miras insanların beyninin yıkanması olacak. Cumhuriyetçi Parti güçlü bir şekilde geri dönme potansiyeline sahip, ancak yalan üzerine kurulu bir temele sahip olamayız" ifadelerini kulandı.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri