Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Antalya'nın Aksu ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce kurşun sıkılarak çeşitli yerlerinden yaralanan köpek, sahibinin evinin kapısına gelip ses çıkartarak yardım istedi.

İHA'nın haberine göre, Aksu'nun İhsaniye Mahallesi'nde çiftçilik yapan 37 yaşındaki Hüseyin Kahraman, köpeğinden 3 gündür haber alamadı. Kahraman, köpeğini mahallede aramasına rağmen bulamadı. Bir gece uyurken kapısından bir ses geldiğini duyan Kahraman, kapıyı açınca yerde sürüklenen ve kanlar içerisinde bulunan köpeği ile karşılaştı. Kurşun izleri olduğunu gören Kahraman, hemen köpeğini sıcak ve iyi bir yere çekerek dinlenmesini sağladı. Sabah olunca köpeğini  veteriner kliniğine getiren Kahraman burada köpeğine ilk tedavisini yaptırdı. Yapılan ilk müdahale ile kendisine gelen köpek ise daha sona sağlıklı bakım için Antalya Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

"BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ"

Köpeğini vuranları her yerde aradığını belirten Hüseyin Kahraman, adalet önünde hesap soracağını belirtti. Vuranları görenlerden yardım isteyen Kahraman, "Köpeğe 5 yıldır ben sahiplik yapıyorum. Eve sürüklenerek geldi. Kapıya vurarak resmen yardım istedi. Ben de sabah hemen veterinere götürdüm ve ilk müdahalesini yaptırdım. Bunu yapan insan olamaz. Artık insanlık bitmiş. Vuranları bulursam adalet önünde hesap soracağım. O da bir canlı. Bunu ona nasıl yaparlar? Kimsenin yanına bu yaptığı kalmaz. Köpeğim iyileşsin yeniden yanıma alacağım. Daha iyi bakılması için yetkililere teslim ettim" diye konuştu.