Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Ara tatil tarihleri: 2024 MEB takvimi ile Nisan 2. ara tatil ne zaman, kaç gün ve Ramazan Bayramı ile birleşti mi, ara tatil kaç gün oldu?
    1

    Bu seneki 2. ara tatil tarihi Nisan ayının ikinci haftasına denk geliyor. Nisan ayına kısa bir süre kalmasıyla beraber öğrenci, öğretmen ve veliler ara tatil takvimini araştırmaya başladı. MEB 2023-2024 eğitim yılı takvimi ile 2. ara tatilin başlangıç ve bitiş tarihi netleşti. Peki, Ramazan Bayramı tatili ve ara tatil birleştirilecek mi? İşte, konuya dair detaylar...

    2

    MEB AÇIKLADI: 2. ARA TATİL NE ZAMAN?

    İkinci dönem ara tatili ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacak.

    Takvime göre, 2024-2025 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2024'te başlayacak.

    3

    NİSAN ARA TATİL KAÇ GÜN, 9 GÜN MÜ OLACAK?

    MEB takvimine göre; 2. ara tatili 8 ile 12 Nisan tarihleri olmak üzere 4 günü kapsıyor.

    2. ara tatilin tarihi, Ramazan Bayramı ile çakıştı. Buna göre; 9 gün olarak birleştirilen Ramazan Bayramı'nda kamu ve kamu kapsamındaki herkes 6 Nisan Cumartesi ile 14 Nisan Pazar arasında idari izinli sayılacak.

    Ancak 9 günlük tatilin çoğu hafta sonuna denk geldiği için öğrencilerin tatiline yansımayacak. 15 Nisan Pazartesi eğitim kaldığı yerden devam edecek.

    4

    BAYRAM TATİLİ 9 GÜNE ÇIKARILDI

    Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Nisan’da başlayacak bayram tatili öncesindeki 1.5 günlük sürenin memurlar için idari izin yapılacağını duyurdu.

    Kamu kurumu çalışanları hafta sonu izinli olduğundan bayram öncesi 6-7 Nisan 2024 tarihlerinde tatil yapacaklar. Alınan 1.5 günlük İdari İzin sonrası Çarşamba günü başlayacak bayram tatiline Pazartesi ve Salı günü dahil edildi

    9 Nisan Salı Ramazan Bayramı arefesi

    10 Nisan Çarşamba Ramazan Bayramı 1. günü

    11 Nisan Perşembe Ramazan Bayramı 2. günü

    12 Nisan Cuma Ramazan Bayramı 3. günü (son)

    5
    Haberi Hazırlayan: Aslıhan Bayram
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ