Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Arda Turan'dan Galatasaray ve 'kırgınlık' açıklaması! - Son dakika Galatasaray haberleri - Galatasaray Haberleri
    1

    Galatasaray'dan ayrılan Arda Turan geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada katıldığı bir sohbet odasında önemli konulara değinen Arda Turan, futbolu bırakmaya kesin olarak karar vermediğini belirtti.

    2

    Tecrübeli futbolcu konuya ilişkin olarak "Futbolu bırakmaya kesin karar vermedim. Yurt dışından bazı opsiyonlar var, Amerika veya başka yerlerden... Bırakmaya karar verirsem kulübe üye olmak isterim. Ben zaten Galatasaraylıyım" ifadelerini kullandı.

    3

    "DOĞRU EKİBİ KURMAYA ÇALIŞIYORUM"

    Teknik direktör olduğunda forma giydiği kulüplerden Atletico Madrid ile Barcelona'nın oyun anlayışından bir karışım yaratmak istediğini vurgulayan Arda Turan, ekibini kurmak için çalışmalar yaptığını da vurguladı.

    4

    Doğru isimlerle çalışmak istediğini belirten Turan'ın açıklamaları şöyle:

    "Doğru ekibi kurmaya çalışıyorum. Futbolu değişik açılardan değerlendirebilen, oyuna sabitlenmiş bir şekilde kalmayan ekiple çalışmak istiyorum. Bir planlama yaptım. Planlamanın ilk konusu öğrenmek. Futbol artık çok değişken çünkü. Ben, oyuncuya göre sistemden yanayım. Şimdi sizin elinizde oyuncu yok, 3'lü oynuyorsunuz. Teknik direktör olduğumda Atletico Madrid ile Barcelona'nın oyununu mix etmek istiyorum"

    5

    "32-33 yaşında çok değerli teknik direktörler var. Türkiye'de bu yaş algısını, gitsin bir yerde pişsin öyle gelsin algısını kırmamız lazım. Futbol gelişiyor, ilerliyor. Şahsım adına söylemiyorum. Eğer donanımlı biri varsa neden çalışmasın?"

    6

    "GALATASARAY'A KIRGINLIĞIM YOK"

    "Arda Turan'ın jübilesi ile vakit kaybetmeyelim. Ancak bir gün Galatasaray'da yönetici olursam bu konuların ne kadar önemli olduğunu anlatacağım"

    7

    "Şu an gerçekten böyle bir şey istemiyorum, kulübün benden önemli sorunları var. Hayatın her anında Galatasaraylıyım. Onların bir emri benim için çok önemlidir. Tüm kontaklarım, Galatasaray'ın emrindedir. Önceliğimiz Galatasaray'ın iyiliği"

    8

    "Bazen Galatasaray'a yük olduğumu da düşünüyorum. Önce bir eğitim alacağım bu konuyla ilgili. Çok fazla ses olunca inandığınız yoldan gidemiyorsunuz. Türkiye'de sabır olmadığı için işler kötü gittiğinde planınızı bozmak zorunda kalıyorsun"

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ