Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Eğitim Bir - Sen'in geleneksel Eğitim Temalı Kısa Film Ödülleri'nin 5'incisi gerçekleştirildi. Memur - Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Memur - Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Hülya Koçyiğit, milletvekilleri katıldı.

'BİR VATANDAŞ OLARAK DA ÇOK ÖNEMSİYORUM'
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit ile ve sanat dostlarıyla birlikte olmak çok özel bir duygu. Böyle bir etkinliğe gelmeyi, bakan olmanın çok ötesinde sıradan bir vatandaş olarak da çok önemsiyorum. Bir eğitim sendikasının böyle bir güzelliğe imza atıyor olması Türkiye Cumhuriyeti için büyük bir hizmet" dedi.

'BU FAALİYET BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ'
Yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alan Hülya Koçyiğit, ödül töreni öncesinde yaptığı basın açıklamasında, eğitim ile kültür - sanat faaliyetlerinin bir arada götürülmesini çok önemsediğini "Kültür - sanatta en etkili, en güçlü araç sinema. Sinemanın gücünden yararlanıp, eğitime katkıda bulunabiliriz. Sendikanın düşündüğü, hayata geçirdiği bu faaliyet benim için çok değerli. Ben gençliğe çok önem veriyorum, çünkü onlar bizim geleceğimiz. Bugünden onlar için bir şey yapabilmeliyiz, onların önünü açabilmeliyiz. Yaptıklarını desteklemeliyiz ki onlar cesaretlensin ve cesurca adımlar atabilsin. Gençlerin de yarışmada olması, bir çoğunun ödül kazanıyor olması gurur verici" sözleriyle dile getirdi.

Memur - Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın, kültürel faaliyetlerle kendini en kısa şekilde ifade etmenin yollarından olan sinemanın büyüleyici, esrarengiz misyonunu çalışmalarına kattıklarını belirtti.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, Memur - Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından fotoğraf hediye edildi.