Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Bodrum'da yangın otele sıçradı!
0:00 / 0:00

Marmaris yangınının ardından Bodrum'da da orman yangını başladı. Söndürme ekipleri yangınlara müdahale ediyor. Yangın, Meşelik Mahallesi Pina Yarımadası Bodrum-Milas yolu üzerindeki ormanlık alanda çıktı.

Bölgeden alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen ekipler yangını kontrol altına almak için müdahaleye başladı. Bölgede ise alevler Titanic adlı bir otele sıçradı. Alevlerin otele yaklaştığı ve tahliye işleminin yapıldığı anlar ise saniye saniye görüntülendi. Yangında yetkililerin sabotaj şüphesi üzerinde durduğu da öğrenildi.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de, "Güvercinlikte bir otelin boşaltılması tahliyesi söz konusu oldu. Tüm yangınlara 3 uçak 38 helikopterle, tüm kurumlardan katılan 4 bin personelle müdahale ediyoruz" açıklamasında bulundu.

OTEL YÖNETİMİ: YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Otel yönetiminden yapılan açıklamada yangının kontrol altına alındığı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bodrum’a bağlı Güvercinlik bölgesinde 29 Temmuz 2021 saat 14:30 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın, Titanic Deluxe Bodrum otelimizin çok yakınına kadar ulaşmıştır.

Yerel yetkililer ile sürekli olarak işbirliği halinde olan ekibimiz öncelikle misafirlerimizin can güvenliğini sağlamıştır. Otelimizde konaklamakta olan tüm misafirlerimiz, tedbir amacıyla deniz yolu ile güvenli bir şekilde tahliye edilmiştir.

Otel sınırları içerisinde fazla sayıda bulunan yangın hidrat sistemi sayesinde yangının otele sıçraması engellenmiştir. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da hızlı müdahalesi ile yangın kısa sürede kontrol altına alınmıştır.

Otelimizde herhangi bir hasar bulunmamakla beraber yerel yetkililerin risk geçtiğine dair bildirimde bulunmaları halinde misafirlerimiz otele tekrar alınacaktır.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde başlayan orman yangınlarının kısa sürede kontrol altına alınmasını temenni ederiz.

YANGIN SIRASINDA BİR OTELDE HAVAİ FİŞEK ATILDI

Öte yandan, yangın sırasında bir otelden havai fişek atıldığı görüntülendi. Arman Acar'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda havai fişeklerin Vogue Hotel’den atıldığını söyleyen polis, çok sayıda şikayet aldıklarını bildirdi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.