Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Görükle Mahallesi'nde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Emir Sultan Erkek Yurdu'nda akşam yemeği yiyen 112 erkek öğrenci yedikleri yemekten zehirlenerek hastanelik oldu. Elde edilen bilgiye göre akşam yemeğinde tavuk yemeği yiyen öğrenciler, yedikleri yemekten zehirlendi.

Yurt bünyesinde bulunan A, B, C, ve D bloklarından toplamda 112 erkek öğrenciden 30'u Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılırken diğer öğrenciler ise kentteki diğer hastanelere götürüldü.

Öğrenciler isyanını sosyal medya hesaplarından resmi kurumlara mesaj atarak dile getirdi.

KYK İL MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

KYK İl Müdürü Hüseyin Uysa açıklama yaptı. Açıklamada zehirlenmenin yemeklerden kaynaklandığını dile getiren Uysal bu durum karşısında son derece üzgün olduklarını belirtti.

Uysal konuyla ilgili incelemelerin devam edeceğini söyleyerek, "Uludağ Üniversitesi Emir sultan Erkek yurdumuzda akşam yemeğinde bir yemekten kaynaklandığını düşündüğümüz bir zehirlenme meydana geldi. Yurtta bulunan örğenci sayımız bin 112 ama 112 öğrencimiz hastanelere başvurdu. Şuanda hastanelere başvuran öğrenci arkadaşlarımız öğrenci gençlerimiz ayakta tedavi olarak yurtlara gönderiliyor. Acil durumda olan hiçbir öğrenci arkadaşımız yoktur. Hepsinin durumu gayet iyi yurtlara götürmek için şuanda bekliyoruz. Arkadaşlarımızı peyderpey yurtlara götürüyoruz. Tabi bu işin böyle olmamasını temenni ediyorduk ama oldu. Bundan sonra gerekli tedbirler alınacak. Bunun ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Numuneleri Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğüne verdik. Dışarıdan bize yemek gelmedi. Bizim bütün yemeklerimiz yurtlarımızın içindeki yemekhanelerde yapılır. Üretim yerlerimiz ordadır dışarıdan bize yemek gelmez" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili inceleme devam ediyor.