Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
AA

Tatil için kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'ı tercih edenler, açık havada kar altında havuza girmenin keyfini yaşıyor.

AA'nın haberine göre kar kalınlığının yer yer 1 metreye yaklaştığı ve sıcaklığın sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü, bin 865 metre rakımlı "Oteller Bölgesi"nde, gün boyunca kayak ve snowboard yapan, kar motoruyla gezintiye çıkan tatilciler, pistlerin yanı başındaki sıcak havuzdan da yararlanıyor.

Bir otele ait 37 derece sıcaklıktaki suyla doldurulan havuza ilgi gösteren tatilciler, soğuk hava ve kar altında farklı bir deneyim yaşıyor.

"İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

Otel Müdürü Murat Pınarcı, yaptığı açıklamada, gün içerisinde kayak ve snowboard yapan, kar motoruyla gezintiye çıkan tatilcilerin genellikle akşam saatlerinde havuzu doldurduğunu söyledi.

Uludağ'da benzer başka havuz olmadığını belirten Pınarcı, "Havuz 135 santimetre derinliğinde. 2012 yılı itibarıyla hizmete girdi. Havuzu 37 ila 39 derece sıcaklığı arasında sabit tutuyoruz. Misafirlerimiz kar yağışı altında havuza girebiliyorlar. Hava soğuk olduğu için uzun süre kalmak mümkün değil. Misafirlerimiz için değişik bir atmosfer oluyor." dedi.

Pınarcı, havuzu yurt dışındaki otellerden esinlenerek yaptıklarını ifade ederek, havuza ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Havuzun birçok ülke vatandaşı tarafından tercih edildiğini belirten Pınarcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Havuzun örneklerini daha önceden yurt dışında görmüştük, biz de uygulamak istedik. Gayet başarılı oldu. Uludağ'da başka bir örneği yok. İnsanlara değişik geliyor. Eksi 5-10 derecelerde havuza girmek farklı bir olay. Misafirlerden olumlu dönüşler alıyoruz. Birçok ülke vatandaşı tercih ediyor. Eskiden biz Türkler, sıcağı seven bir millet olduğumuz için tercih ederdik fakat artık burası birçok insan tarafından kullanılıyor, tercih ediliyor. İlgi her geçen gün artıyor. Suudi Arabistan, Rusya, Azerbaycan, Belçika, Almanya ve Fransa'dan da misafirleri ağırlıyoruz. Havuz her yaştan insana hitap ediyor."

Tatil için İstanbul'dan gelen Ceyhun Zağlı, Uludağ'ı çok beğendiğini söyledi.

Zağlı, "Daha önceden de Uludağ'a gelmiştik. Kayak pistleri açılmış durumda. Sabahları kayak, snowboard yapıyoruz. Akşama doğru havuza girerek zaman geçiriyoruz, tatil yapıyoruz. Havuzda kafadan yukarısı soğuk, alt taraf sıcak. Çok güzel oluyor. Gelmeyenlere imkanları varsa tavsiye ederim." diye konuştu.