Son Dakika
16 Mart 2019 Cumartesi, 01:34 | Güncelleme: DHA
ÇANAKKALE'nin Bozcaada açıklarında Ege Denizi'nde Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı verilerine göre saat 00.54'te Çanakkale'nin Bozcaada açıklarında Ege Denizi'nde Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Bozcaada'nın 28 kilometre açığında ve zeminden 14.73 kilometre derinlikte meydana gelen deprem, adanın yanısıra Çanakkale'nin sahil kesiminde de hafif şekilde hissedildi. Depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.5 olarak açıkladı.   

ÇANAKKALE

26 Mart 2019 Salı

  • İMSAK 05:37
  • GÜNEŞ 07:02
  • ÖĞLE 13:25
  • İKİNDİ 16:54
  • AKŞAM 19:38
  • YATSI 20:58
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çanakkale haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çanakkale Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Erdoğan Çanakkale'den dünyaya seslendi: "Biz bin yıldır buradayız, inşallah kıyamete kadar da burada olacağız. İstanbul'u Konstantinopolis yapamayacaksınız"
"Münbiç'te, Fırat'ın Doğusu'nda yazacak tarihimiz var. Kudüs'ün mahremiyetine yönelik saldırılara karşı yazacak tarihimiz var. İsrail'in başındaki zatın oğlunun ifadeleriyle Yeni Zelanda'daki teröristin ifadeleri aynı. Aynı kaynaktan besleniyorlar. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumlara tüm müslümanlara, Türklere karşı kalkacak ellere yazacak tarihimiz var"
"Çanakkale’den 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyor ve diyoruz ki "Mesajınızı aldık. Hislerinizi de niyetinizi de anladık. Kinininizin nefretinizin canlı olduğunu anladık"
"Yaşadığımız toprakları da, aldığımız nefesi de bize çok gördüğünüzü de anladık. Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçemeyeceksiniz tehdidini, manifestosunda ifade edenin ne tür bir terörist olduğunu da anladık. Bu bireysel bir olay değildir. Örgütlüdür. Biz buradayız, biz Çanakkale'deyiz"
"Dedeleriniz geldiler burada olduğumuzu gördüler, sonra da kimi ayakları üzerinde, kimi tabutla döndüler. Şayet aynı niyetle gelecekseniz, sizi de bekleriz. Sizleri de  dedeniz gibi uğurlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın"
"Bu iş öyle masum insanların üzerine haince kurşun sıktığınız silahın kabzasına; boyayla isimler, tarihler yazmakla olmaz. Biz tarihi Çanakkale'de kanımızla yazdık".
18 Mart 2019 Pazartesi, 12:41 İHA

Erdoğan Çanakkale'den dünyaya seslendi: "Biz bin yıldır buradayız, inşallah kıyamete kadar da burada olacağız. İstanbul'u Konstantinopolis yapamayacaksınız" "Münbiç'te, Fırat'ın Doğusu'nda yazacak tarihimiz var. Kudüs'ün mahremiyetine yönelik saldırılara karşı yazacak tarihimiz var. İsrail'in başındaki zatın oğlunun ifadeleriyle Yeni Zelanda'daki teröristin ifadeleri aynı. Aynı kaynaktan besleniyorlar. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumlara tüm müslümanlara, Türklere karşı kalkacak ellere yazacak tarihimiz var" "Çanakkale’den 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyor ve diyoruz ki "Mesajınızı aldık. Hislerinizi de niyetinizi de anladık. Kinininizin nefretinizin canlı olduğunu anladık" "Yaşadığımız toprakları da, aldığımız nefesi de bize çok gördüğünüzü de anladık. Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçemeyeceksiniz tehdidini, manifestosunda ifade edenin ne tür bir terörist olduğunu da anladık. Bu bireysel bir olay değildir. Örgütlüdür. Biz buradayız, biz Çanakkale'deyiz" "Dedeleriniz geldiler burada olduğumuzu gördüler, sonra da kimi ayakları üzerinde, kimi tabutla döndüler. Şayet aynı niyetle gelecekseniz, sizi de bekleriz. Sizleri de dedeniz gibi uğurlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın" "Bu iş öyle masum insanların üzerine haince kurşun sıktığınız silahın kabzasına; boyayla isimler, tarihler yazmakla olmaz. Biz tarihi Çanakkale'de kanımızla yazdık".