Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş açıklamalarda bulundu. İbiş, "Son 24 saatte ödem ve kanamada gerileme var. Kötüye gidiş yok. Uyutulma işlemi devam ediyor. Cihazlı solunum desteği devam ediyor. Bizi umutlandıran bulgular var. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz." dedi. 

Baykal'ın nörolojik bulguların görülmesi için zaman zaman uyandırıldığını belirten İbiş, "Nörolojik bulgularında olumlu gelişmeler var. Basıncın azaltılması için kafatasından belli bir bölüm açılıyor. Arkadaşlarımız yüksek enerji ile sayın Baykal'ın iyileşmesi için çaba gösteriyorlar. Gerektiği zaman gerekli tetikler yapılır. Bugün için planlanan yok. Daha sonraki süreçte ne gelişeceğini bizler de göreceğiz." diye konuştu.

KRİTİK SÜREÇ ATLATILDI, TOMOGRAFİ SONUÇLARI DÜNE GÖRE İYİ

Geçtiğimiz pazartesi günü yüksek ateş ve solunum sıkıntısı nedeniyle sabahın erken saatlerinde Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'nde tedaviye alınan CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

DHA'nın haberine göre; Beyine giden ana damarlarından birinde tıkanıklık olduğu belirlenen ve 4 günde 3 kez ameliyat edilen Baykal, ilk operasyondan sonraki 72 saatlik kritik dönemi atlattı. Tedavisine uyutularak devam edilen Baykal, bugün saat 08.45'de tomografiye girdi. Tomografi sonuçlarının bir önceki güne göre daha iyi olduğu öğrenildi.

BAKAN DEMİRCAN'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Demircan, Eski CHP Genel Başkanı Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "Uyutma devam ediyor, beynin istirahat ettirilmesi için. Şu anda gelişmeler olumlu" dedi.

ZİYARETE GELENLER

Bu arada sabah saatlerinden bu yana hastaneye ziyaretler devam ediyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hastaneye gelerek Baykal'ın ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan sonra doktorlarından bilgi aldı.