Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kasımpaşa’nın Çin’den transfer ettiği mbaye Diagne, Habertürk'e özel açıklamalarda bulundu.

Gazete Habertürk'ten Erhan Kaan Adıgüzel'in haberine göre; 3-2 kazanılan aytemiz alanya maçında galibiyeti getiren golü atan senegalli futbolcu, henüz geleli kısa bir süre olmasına rağmen takımda iyi bir ortam olduğunu söyledi.

26 yaşındaki oyuncunun açıklamaları şu şekilde: ''Henüz takımı çok fazla tanımıyorum. ancak ilk gözlemlerime bakarsam gayet iyi bir ortam olduğunu görebiliyorum. Ben de burada iyi çalışıp elimden gelenin en iyisini yapıp takıma faydalı olmak istiyorum. İlk maçımda gol attığım için kendimi çok mutlu hissediyorum. Girdiğimde maç 2-2’ydi ve benim attığım golle kazandığımız için ayrıca sevindim. Takımdaki herkes alanya önünde çok iyi performans sergiledi. Takımı yeni geldiğim için çok fazla tanımıyordum. ancak takımımızda çok kaliteli oyuncuların olduğunu gördüm. Kazandıkça daha da iyi olacağımıza inanıyorum.''

''ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM''
“Buradaki asıl amacım iyi çalışıp takıma katkı sağlamak ve tabii ki mümkünse gol atabilmek çünkü gol atmak benim işlerimden biri... ancak önceliğim takıma yardımcı olabilmek. sayı olarak bir şey söyleyebilmem pek mümkün değil çünkü henüz burada çok yeniyim. Ligi ve takımı tam olarak tanımıyorum. Tabii ki çok gol atabilmek için elimden geleni yapacağım.”

''İYİ BİR TAKIMDA OLDUĞUMU BİLİYORUM''
''Çin’de oynarken daha önce Kasımpaşa’yı veya Türkiye’yi çok fazla takip etmiyordum. Sadece Galatasaray’ı ve Beşiktaş’ı ismen tanıyordum. Bu da normal zaten... Onun dışında çok fazla bilgim yoktu. Böyle bir teklif alınca da Kasımpaşa ve Türkiye Ligi hakkında araştırmalar yaptım. Takımın istanbul’da olduğunu gördüm. Aynı zamanda gayet iyi bir kulüp olduğunun farkına vardım. Edindiğim bilgilerden sonra da buraya gelmeye karar verdim.''

''GELMEDEN ÖNCE ARKADAŞLARIMLA KONUŞTUM''
“Türkiye'de oynayan 4 arkadaşım var ve onlardan gelmeden önce bilgi aldım. Daha önce Sivas’ta oynayan Jacques Faty ve Trabzon forması giyen Dame N’Doye’dan bilgiler aldım. Onlar da Türkiye Ligi’nin oldukça iyi bir lig olduğunu söylediler. Burası hakkında olumlu konuştular. Onlardan bilgi aldıktan sonra geldim.”

''İSTANBULDA MUTLUYUM''
 “İstanbul'da yaşayacağım için çok mutluyum çünkü burası çok güzel bir şehir... Tabii böyle kalabalık şehirlerde yaşamaya da alışkınım. Çin’de Pekin’de bulundum. O yüzden benim için herhangi bir problem olmayacak.”