Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Proje ve Arge Birimi tarafından 2019 yılı uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başlandı.
Girişimcilik eğitimlerine katılan DTB Başkanı Engin Yeşil, KOBİ'lerde ArGe bilincinin yaygınlaştırılması, inovatif faaliyetlerin desteklenmesi ve rekabet güçlerini geliştirmeye yönelik projelerin hayata geçirilebilmesi yönünde girişimcilere destek verdiklerini söyledi. Diyarbakır Ticaret Borsası olarak, İŞKUR ve KOSGEB’in eğitimlerine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Yeşil, “Kurumsal olarak İnsan odaklı bir yaklaşım benimsemekteyiz. Bu doğrultuda sürekli gelişim öncelikli amaçlarımız arasında yer almaktadır. İnanıyorum ki bu tür programlar ile birlikte girişimciler iş dünyasına daha donanımlı bir şekilde katılarak, daha hızlı yol alacaklar ve Ülkemizin ve Bölgemizin ekonomik büyümesine katkı sağlayacaklar. Bu bağlamda eğitime katılan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
DTB Başkanı Engin Yeşil’in konuşmasının ardından Diyarbakır Ticaret Borsası Proje Kordinatörü Hanifi Eren tarafından yeni girişimcilere iş kurma süreci, iş planı oluşturma, KOSGEB yeni girişimci desteğinden yararlanmak için izlenmesi gereken yol haritası ve yeni girişimci desteği başlıkları altında eğitimler verildi.

DİYARBAKIR

19 Ağustos 2019 Pazartesi

  • İMSAK 04:01
  • GÜNEŞ 05:30
  • ÖĞLE 12:28
  • İKİNDİ 16:12
  • AKŞAM 19:16
  • YATSI 20:39
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Diyarbakır haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Diyarbakır Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER