Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Viyana eyalet seçimlerinde kurduğu GFW ( Viyana İçin Birlikte ) partisi ile başkanlık yarışına giren Dr. Turgay Taşkıran'ın davacı olduğu mahkeme bugün sonuçlandı. Seçimler sırasında Taşkıran'ın muayenehanesini telefonla arayarak asistanına "Taşkıran'a söyle onu zehirleyerek öldüreceğiz" diyerek tehdit eden 58 yaşındaki emekli öğretmen hakim karşısına çıktı. Verdiği ifadesinde yaptıklarından pişmanlık duyduğunu belirterek af dileyen Avusturyalı kadın "Torunlarımın geleceğinden endişe ediyorum. Avusturya kısa süre sonra Türk ve Müslümanların eline geçecek. Endişelerim büyük. Bu nedenle şimdi pişman olduğum tehdidi yaptım" dedi.

Pratisyen doktor Taşkıran ise "Ben burada doğdum ve büyüdüm. Başka bir ülkede hiç yaşamadım. Sırf ismimden dolayı benden nefret etmemelisiniz. Ben de bir Avusturyalıyım" dedi.

Hakim "Bu vesileyle Müslümanları daha yakından tanırsın ve korkmana gerek olmadığını anlarsın"

Tarafları dinleyen hakim tehdit eylemini gerçekleştiren kadına 40 saat boyunca Müslüman sığınmacılara yardım eden kuruluşlarda çalışma cezası verdi. Hakim "Bu vesileyle Müslümanları daha yakından tanırsın ve korkmana gerek olmadığını anlarsın" dedi.

 

DHA