Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Belçika medyası başkent Brüksel'de 31 kişinin ölümüne neden olan terör saldırılarında herkesin merak ettiği güvenlik kamerasına takılan o kişiyle ilgili bir açıklama yaptı. O iddiaya göre üçüncü bombacı Belçika'da serbest gazetecilik yapan Fayçal Cheffou...

Brüksel saldırısında yeni zanlı Fayçal Cheffou ismli serbest gazetesi... Belçika medyası Fayçal Cheffou'nun terör cinayeti işlemekten ve 31 kişinin ölümüne neden olmaktan tutuklandığını iddia etti. İddiaya göre havalimanında gerçekleşen saldırı öncesi güvenlik kameralarına takılan 2 canlı bombanın yanında yer alan beyaz montlu gizemli isim de Cheffou... Ancak iddia yetkilşler tarafında henüz doğrulanmadı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan yer alan bilgiye göre Cheffou serbest gazetecilik yapan bir Belçika vatandaşı... Cheffou küçük bir stüdyo dairede tek başına yaşıyordu ve o ev saldırı düzenlenen Maelbeek metro istasyonuna sadece 500 metre uzakta bulunuyor. Dairede Belçika polisi beş saat boyunca kapsamlı bir arama gerçekleştirdi.

Fedaral araştırma bürosundan bir yetkili IŞİD ile bağlantılı olarak Fayçal Cheffou isimli bir kişinin tutuklandığını açıkladı.

İddialara göre Cheffou’nun ablası 2014 yılında kardeşiyle ilgili polise ihbarda bulunmuş, kardeşinin Suriye’ye kaçmayı planladığını ancak doğru zaman için beklediğini iafe etmişti.