Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın Lahor şehrindeki bir lunaparkta dün gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak Pakistan Hükümeti ve halkına taziye dileğinde bulundu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, terör saldırısının en kuvvetli şekilde kınandığı vurgulanarak Pakistan Hükümeti'nin terörle mücadelesine Türkiye'nin desteğinin süreceği belirtildi. Dışişleri Bakanlığı'nın Pakistan'daki saldırıya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

"Pakistan'ın Pencap Eyaleti'nin başkenti Lahor'daki Gülşan-ı İkbal parkında dün (27 Mart) gerçekleştirilen intihar saldırısı sonucunda ilk belirlemelere göre en az 50 kişinin hayatını kaybettiği ve yüzden fazla kişinin yaralandığı derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Pakistan'ın huzuru, istikrarı ve esenliğini hedef alan bu alçakça terör eylemini en kuvvetli şekilde kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, Pakistan Hükümeti ve kardeş Pakistan halkına başsağlığı diliyoruz. Bu vesileyle, kardeş Pakistan halkıyla güçlü dayanışma duygularımızı ve Pakistan Hükümeti'nin terörle mücadelesine desteğimizi bir kez daha ifade ediyoruz."

DHA