Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Babasının bodrumunda bir yatağa bağlanmış halde bulunan 36 yaşındaki Brezilyalı Armando de Andrade, polis tarafından serbest bırakıldı. Andrade'nin babası ve üvey annesi tarafından 20 yıldır esir tutulduğu belirlendi.

Bir uyuşturucu çetesini bulmak için evleri arayan Brezilya polisinin tesadüfen bulduğu Andrade, görgü tanıklarına göre çok kötü durumdaydı. Son 20 yılı küçük bir yatağa bağlı halde penceresiz bir evde geçiren Andrade'nin el ve ayak tırnaklarının bu süre içerisinde hiç kesilmediği ve sakallarının da dizine kadar uzamış olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili konuşan polis şefi Celso Marchiori; "Uyandı ve tek kelime konuşmadı. Onu dışarı çıkardık. Yine hiçbir şey söylemedi. Korkmuş veya uyuşturucu kullanmış olabileceğini düşündük. Bizim polis memurları olduğumuzu anlayamamıştı. Onu hemen hastaneye kaldırdık. 20 yıldır orada olduğuna inanmak çok zor. Oldukça sağlıksız, hiç ışık olmayan bir mekandı. Kurtulamayabilirdi." dedi.

Armando de Andrade'nin 16 yaşındayken normal, kaykaya binen ve gitar çalan bir çocuk olduğunu belirten komşuları, ailenin Armando'yu alkol kullandığı için bodruma kapatmış olabileceğini belirtirken, Armando'nun çocukluk arkadaşı Ederson Silva; "Ne zaman onu sorsak aynı şeyleri söylüyorlardı. 'Kuzeydoğu'da yaşıyor, durumu iyi, çalışıyor, ailesini orada kuruyor'diyorlardı." ifadelerini kullandı.

HABERTURK.COM