Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

ABD'de Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı iş adamı Donald Trump'ın Hollywood Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızını balyozla kırarak söken saldırgan gözaltına alındı.

Los Angeles Polis Teşkilatına (LAPD) bağlı polisler, çarşamba günü sabahın erken saatlerinde Hollywood Bulvarı'na üstünde işçi kıyafetiyle gelerek Trump'ın yıldızını balyozla parçaladığı belirtilen James Otis'i gözaltına aldı.

Otis'i West Hollywood'taki evinden çıkmak üzereyken gözaltına alan LAPD, zanlının vandalizm suçu yüzünden gözaltına alındığını açıkladı.

Yıldızı sökmekteki amacının New York'ta bir müzayedede Trump mağduru kadınlara destek için satmak olduğunu açıklayan Otis, gözaltına alınmadan önce birkaç saat içinde basın toplantısı düzenleyeceğini bildirmişti.

Trump'ın, Oscar törenlerinin yapıldığı Dolby Theatre'a yakın bir konumda bulunan Hollywood Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızı, daha önce de farklı kişilerce saldırıya uğramıştı.

Önceki saldırılarda, Plastic Jesus olarak bilinen sokak artisti, yıldızın çevresine tellerle örülü bir duvar koyarken, diğer saldırıda da yıldızın üzerine sprey boyalarla çeşitli işaretler yapılmıştı.

Seçim konuşmalarında, özellikle kadınlara ve göçmenlere yönelik negatif ayrımcılık içeren açıklamaları yüzünden büyük tepki çeken Trump'ın sökülen yıldızı, NBC Televizyonunda yayınlanan "Apprentice" (Çırak) adlı televizyon programından dolayı 2007'de yerleştirilmişti.

AA