Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Yeni dönemde Beyaz Saray'da görev alması da beklenen Donald Trump'ın kızı ve damadı, Perşembe günü şok bir olay yaşadı.

Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner, 3 çocuklarıyla birlikte Noel tatilini değerlendirmek için New York'tan Hawaii'ye giden JetBlue uçağına bindi.

Ancak Trump ailesi, uçakta beklemedikleri bir protestoyla karşılaştı. Ivanka Trump ve ailesinin önünde oturan bir yolcu, Trump ailesini görünce, "Aman Allah'ım. Bu bir kabus." şeklinde söylenmeye başladı.

Görgü tanıklarının söylemlerine göre aynı kişi seçimleri hatırlatarak, "Onlar ülkemizi mahvetti, şimdi de uçuşumuzu mahvediyorlar." dedi.

Gerginliğin artması üzerine Trump ailesine sataşan yolcu uçaktan indirildi. JetBlue firması yayınladığı açıklamada, sözkonusu yolcunun uçaktan indirilerek, bir sonraki uçağa aktarıldığını belirtti.

Şirketin sözcüsü ise yaptığı açıklamada, "Politik duruşunuz ve ya fikirlerinizi umursamıyorum. Yanında çocukları olan bir kadına bu şekilde davranmak, Amerikalıların onaylayabileceği bir durum değil." ifadelerini kullandı.

Ivanka Trump ve ailesinin de San Francisco'da uçaktan inerek, gizli servisin kendileri için ayarladığı uçakla Hawaii'ye gittiği öğrenildi.

Kritik Dışişleri Bakanlığı görevi için seçeneklerini değerlendiren Donald Trump'ın potansiyel adaylardan birini ilginç bir nedenle devre dışı bıraktığı ortaya çıktı.

Independent'da yer alan habere göre, Donald Trump ABD'nin eski Birleşmiş Milletler elçisi John Bolton'ı, fırça bıyıkları nedeniyle Dışişleri Bakanı adaylığından eledi.

İsmini vermemek koşuluyla konuşan Donald Trump'a yakın kaynaklardan biri; "Donald bu tip bıyıkları pek sevmez. Donald Trump'a gerçekten yakın olan kişilerin hiçbirinde bu tarz bıyık ve ya sakal görebileceğinizi düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

Trump'ın insanların dış görünüşlerine oldukça önem verdiğini belirten kaynak; "Bu onun konuştuğu dil. Estetiğe oldukça önem verir. Ona, bir iş için fazlaca kalifiye bir insanla gidebilirsiniz. Ama o kişi bu iş için uygun bir görüntüye sahip değilse, bu işi alamaz." şeklinde konuştu.

Daha önce ABD'nin Birleşmiş Milletler Büyükelçiliği görevini yapan John Bolton, Aralık ayı başında Donald Trump'la görüşmüştü.