Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

ABD, ülkede artan yabancı düşmanlığını ve Trump yönetiminin göçmenlere uyguladığı baskıları tartışırken, Kansas'tan gelen bir cinayet haberi ülkede gündem yarattı.

Kansas eyaletinin Olathe şehrinde bir adam, Çarşamba gecesi bir barda 3 kişiyi silahla vurdu. Vurulan kişilerden biri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayın görgü tanıklarından olan bir bar çalışanı, 51 yaşındaki Adam Purinton'ın ırkçı sözler sarf ettikten sonra barda bulunan 2 Hint asıllı kişiye ateş açtığını söyledi. Purinton'ın ateş açmadan önce, "Ülkemden defolun" dediği öne sürüldü. FBI, olayın ırkçı motivasyonla gerçekleşip gerçekleşmediğini henüz doğrulamadı.

Olayda 32 yaşındaki Srinivas Kuchibhotla'nın hayatını kaybettiği, beraber oturduğu arkadaşı Alok Madasani'nin ise yaralandığı belirtildi. Olayda yaralanan diğer kişinin, olayı engellemeye çalışan 24 yaşındaki Ian Grillot olduğu bildirildi.

Grillot yaptığı açıklamada, "Birçok insan beni arayarak kahraman olduğumu söylüyor. Ancak bu öyle bir şey değil. Sadece bir insanın başka bir insan için yapması gereken bir şeyi yaptım. Nereden geldiği veya etnik kökeni önemli değil. Hepimiz insanız. Sadece doğru olduğunu hissettiğim şeyi yaptım." ifadelerini kullandı.