Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye-HollandaParlamentolararası Dostluk Grubu'nun AK Parti'li üyelerinin, istifa ettiğini belirterek, "Özür gerçekleşene kadar Dostluk Grubu'nda bulunmayacağız." dedi.

Elitaş, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye ile Hollanda arasında ortaya çıkan diplomatik kriz sonrasında, Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı "İstenmeyen kişi" ilan ederek, sınır dışı etmesi, konsolosun gözaltına alınması ve Hollanda'nın Türk siyasetçilerine yaptığı diplomatik nezaketsizlik ve çirkinlik sonucunda, AK Parti'li üyelerin Türkiye-HollandaParlamentolararası Dostluk Grubu'ndan istifa ettiğini bildirdi.

Mustafa Elitaş, Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler düzelinceye ve Türkiye'ye karşı yapılan bu çirkin tavrın giderilmesi için yapılması gereken bütün işlemler ve özellikle de özür gerçekleşene kadar, AK Parti'li üyelerin Dostluk Grubu'nda bulunmayacaklarını kaydetti.

MHP'LİLER DE İSTİFA ETTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi MHP milletvekilleri bu görevlerinden istifa etmişlerdir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, "Türkiye-HollandaParlamentolararası Dostluk Grubu üyesi MHP milletvekilleri bu görevlerinden istifa etmişlerdir" paylaşımında bulundu.