Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Londra'daki Grenfell Tower'da yaşanan yangın faciasında ölü sayısı  son olarak  79 diye açıklandı. Daha önce ölü sayısı 58 olarak açıklanmıştı. İHA'nın haberine göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da 24 katlı Grenfell Tower'da çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 79'a yükseldi.  

Londra polisi geçen hafta 24 katlı Grenfell Tower'da meydana gelen yangınında hayatını kaybedenlerin sayısının yükseldiğini bildirdi. İngiliz yetkililer, ölü sayısının 79'a ulaştığını söyledi. Londra Metropolitan Polis Şefi Stuart Cundy şu ana kadar hayatını kaybedenlerden 5 kişinin resmi olarak tespit edildiğini söyledi. Cundy, tüm kurbanların tespit edilemeyebileceğini ve bu gerçeğin çok korkunç olduğunu söyleyerek bazı aileler birden fazla kişiyi kaybettiğini sözlerine ekledi.

"ARAŞTIRMALARIN TAMAMLANMASI HAFTALARCA SÜREBİLİR"

Şef Cundy'nin en son açıklaması, polisin yanmış bina içindeki görüntüleri paylaşmasının ardından geldi. Cundy; "Yangının verdiği hasar tarif edilemez. Bu yüzden araştırmaların tamamlanması haftalarca süren uzun bir operasyonu gerektirecektir. Ayrıca hayatı kaybedenlerin kimliklerinin tespit edilmemesi konusunda yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarını hazırlamalıyız" dedi.

Öte yandan yangında hayatını kaybedenler ve yangından etkilenenler için bugün yerel saat ile 11.00'de tüm hükümet binalarında yapılan saygı duruşu gerçekleştirildi.