Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Londra'da Buckingham Sarayı'nın dışında bir kişi yaklaşık 120 santimetrelik kılıçla polislere saldırdı. İki polis yaralandı, saldırgan gözaltına alındı.

İKİNCİ GÖZALTI

Londra'daki saldırıyla ilgili 30 yaşındaki bir adam Londra'nın batısında gözaltına alındı.Polisten yapılan açıklamada, sarayın önündeki Mall Caddesi'nde yerel (TSİ) 22.35'te bir erkeğin, üzerinde bıçak bulundurmaktan dolayı polis memurları tarafından biber gazıyla etkisi hale getirildiği belirtildi.

Açıklamada, kişiyi gözaltına almak isteyen iki erkek polisin, bu sırada şüpheli tarafından kollarından hafif yaralandığı kaydedildi. Polislerin durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Şüpheli "polise saldırı ve kasten adam yaralama" suçundan gözaltına alınırken, olayda başka yaralının bulunmadığı ve soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Bölgedeki turistlerin, kişinin davranışlarından şüphelenmesi üzere polisi uyardığı, polisin bunun ardından olaya dahil olduğu belirtiliyor.

İngiltere polisinden yapılan açıklamaya göre şüphelinin saldırıyı gerçekleştirmeden önce "Allahu Ekber" diye bağırdığı belirtildi.

İngiltere'de bu yıl yaşanan terör saldırı sebebiyle terör tehdit seviyesi en üstün bir altındaki seviye olan "ciddi" kademesinde tutulurken, özellikle İngiliz Parlamentosu, Buckingham Sarayı, Başbakanlık, ünlü Trafalgar Meydanı ve kentte turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği daha birçok noktada silahlı polislerin sayısı arttırılmıştı.