İngiltere’de 33 yıl boyunca öz kızına tecavüz eden ve ondan iki çocuk sahibi olan 68 yaşındaki baba, yargılandığı mahkeme tarafından ensest, tecavüz ve cinsel taciz suçlarından 12 yıl hapse mahkûm oldu. Essex kentinde yaşanan olay geçen yıl Avusturya’da Josef Fritzl adlı bir babanın öz kızını mahzene kapatıp yıllarca  tecavüz etmesi olayını akıllara getirdi.

İsimlerin gizli tutulduğu olayda baba, bugün 45 yaşında olan kızına henüz on yaşına varmadan tecavüz etmeye başladı. Evin diğer çocukları gençlik çağlarına geldiğinde evden ayrılırken, kadının annesi de kocasından boşanarak 1993 yılında evi terketti. Kadın bu dönemden sonra babasıyla yalnız yaşamaya başladı. Babasının telkinleri sonucu kızı yıllar boyunca bu durumun normal olduğunu kanıksarken ayrıca babası tarafından olayı kimseye anlatmaması için sürekli uyarıldı.

Çoğu korumasız bir şekilde gerçekleşen tecavüzler sonucu kadın öz babasından iki çocuk sahibi oldu. Bugün 16 ve 13 yaşında olan çocuklar adamın büyük babaları olduğunu sanarak büyüdü. 40 yaşına gelip çocuklarıyla birlikte babasının evinden ayrılan kadın yıllar sonra bu sırrını bir arkadaşına açtı. Mağdur kadın, arkadaşının onu şikayetçi olmaya teşvik etmesi sonucu polise başvurdu.  

Adli makamlar olayı yaşayanların kimliklerinin gizli tutulmasına büyük önem veriyor.

TIMESONLINE