ABD Başkanı George W. Bush'un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ziyareti öncesinde balık avına çıktığı teknesinde, çapanın kayalara takılması sonucu zor saatler yaşandı.

Bir Associated Press foto muhabirinin bölgeden bildirdiğine göre Bush, Putin ile bugün yapacağı toplantı öncesinde rahatlamak için babası eski başkan George H.W. Bush ve kızı Barbara ile Fidelity 3 adlı teknesiyle balığa çıktı. Grup, tekneyi Biddleford Maine kıyısından 30 metre açıkta avlanmak için demirledi. Ancak Bush ve diğerleri kıyıya dönmeye karar verdiğinde tekne demir alamadı.

Tüm çabalara ve Bush'un kişisel çabalarına karşın bir yere takılan çapa yerinden oynamayınca, tekneyi izleyen gizli servis teknesindeki dalgıçlar çağrıldı. Buz gibi sulara dalan dalgıcın çapayı kurtarması beklenilirken Bush, kayıtsızca avlanmayı sürdürdü. Birkaç dakika sonra dalgıç elinde çapayla suyun yüzeyinde belirdi.

Bu arada tatilciler, çapa kurtarma operasyonunu izlemek için kıyıda toplandılar. Tatilcileri şapkasıyla selamlayan Bush ve grubu kıyıya geri döndü.

AA