Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gerçek bir Atatürk hayranı olduğunu söyleyen Şahin, "İngilizler Atatürk’ün kim olduğunu çok merak ediyor. Onlara Atatürk’ü anlatıyorum" dedi.

Yaklaşık 4 yıldır Londra’da yaşadığını ve aynı zamanda iyi saz çaldığını söyleyen Şahin, resim yapmaya 3 yıl önce başladığını ve kısa sürede bu yeteneğini geliştirerek para kazanmaya başladığını anlattı.

Başındaki ay- yıldızlı, siyah topçu beresi ile ana çarşı sokağında (High Street) alışveriş yapan İngilizler'in ilgi odağı olan Yozgatlı sokak ressamı Şahin, en iyi müşterilerinin İngilizler olduğunu belirterek, "İngiliz müşterilerim bana Atatürk’ün kim olduğunu soruyor. Bende Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu ve nice zaferler kazanan büyük bir lider olduğunu anlatıyorum onlara" diye devam etti.

GURBETÇİ TÜRK GENÇLERİ DE ATATÜRK’Ü TANIMIYOR

Gurbette doğan ve burada yaşayan Türk gençlerinin Atatürk’ü çok iyi tanımadığını ve bunun kendisini çok üzüldüğünü vurgulayan Şahin, Türk gençleri Atatürk’ü iyi tanımıyor. Atatürk portresinin kime ait olduğunu soruyorlar bana. Bu çok üzücü" diye konuştu.

DHA