Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

HABERTURK.COM / EKONOMİ SERVİSİ

7 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş, tüm taraftarlarını mutlu ederken yatırımcılarının mutluluğu kısa sürdü. Hisseler şampiyonluğun ardından işlem gördüğü ilk iki işlem gününde resmen çakıldı. Cuma günü 4.77 TL'den kapanan Beşiktaş hisseleri dün 3.84 TL'den kapandı. Böylece Beşiktaş hisselerinde yaşanan kayıp son iki günde yüzde 20'ye ulaştı. 

Hisselerdeki sert düşüş, Beşiktaş'ın borsada işlem gören şirketi Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.'nin piyasa değerinde tam 223.2 milyon TL'lik erimeye neden oldu. Şirketin Cuma günü 1 milyar 144 milyon TL olan piyasa değeri, 921.6 milyon TL'ye geriledi. 

HİSSELER DE BORSADA ŞAMPİYON

Beşiktaş'ın sezon başından bu yana gösterdiği başarılı performans, kulübün borsadaki hisselerine de olumlu yansımıştı. Geçen yılı 2.16 TL'den kapanan Beşiktaş hisseleri, yıl içinde 6.62 TL'ye kadar çıkmıştı. Başka bir ifadeyle hisseler yüzde 200'ün üzerinde değer kazandı. 

Uzmanlar, futbol kulüpleri hisselerinde benzer hareketlerin geçmiş yıllarda da yaşandığı belirttti. Sezon boyu iyi performans sergileyen kulüplerin borsada da benzer performansı gösterdiği ancak şampiyonlukla beklentinin sona ermesinin hisselerde satışlara neden olduğu ifade ediliyor. 

BEŞİKTAŞ HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

FENERBAHÇE HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

TRABZONSPOR HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN