Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Haftasonunda Galatasaray'ın genel kurulunda Riva ve Florya arazilerine yönelik projelerin onay alması sonrasın dün yüzde 19,96 değer artışıyla günü kapatırken Galatasaray hisseleri (GSRAY) bugün de günün ilk saatlerinde getiri yüzde 12'yi aştı.

FENERBAHÇE HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

Galatasaray dışında bugün hareketli bir gün yaşayan bir diğer spor kulübü ise Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertlilerde takımın Konyaspor karşısında kazanmasının yanısıra kulüpte güçlü isimlerden birisi olan Ali Koç'un ilk kongrede başkan adayı olduğunu açıklaması hem taraftarları hem de yatırımcıları heyecanlandırdı. Fenerbahçe Kulübü hisseleri (FENER) güne yüzde yüzde 3'ü geçen kazançla başladı.

Fenerbahçe hisseleri dün de yüzde 3,49 primle 37,92 liradan kapanmıştı. Sarı lacivertli kulübün hisseleri Bu sabah ki ilk işlemlerde ise yüzde 3,48 artışla 39,24 liradan alıcı buluyor.

BEŞİKTAŞ HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

TRABZONSPOR HİSSE HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR YATAY

Borsa İstanbul'da işlem gören diğer spor hisselerinden olan Beşiktaş ise güne başladığı seviyelerde 4,42 liradan yatay hareket ederken yüzde 0,33 artıda ve 3,04 liradan alıcı buluyor.

FENERBAHÇE'DE ALİ KOÇ HEYECANI

Kapital FX Araştırma Uzmanı Enver Erkan, spor hisselerinde yaşanan hareketliliği HABERTURK.COM için değerlendirdi.

İşte Erkan'ın değerlendirmesi;

"1907 Fenerbahçeliler Derneği’ne konuşan Ali Koç’un 2018 Mayıs ayındaki olağan kongrede şartlar ne olursa olsun başkanlığa aday olacağını açıklaması ile beraber Fenerbahçe hisseleri seans açılış itibariyle en çok değer kazanan endeks hisselerinden birisi oldu. Seans içerisinde Fenerbahçe hisseleri 39,90 TL ile, 2016/03 bilançosunun açıklandığı 11 Ekim gününden sonraki en yüksek seviyesini gördü. Fenerbahçe 2016/03 bilançolarında kara geçmişti. Seans içinde test edilen seviyelerin daha önce 2 defa denenmiş dirençler olduğunu görmekteyiz.

Ali Koç’un Başkanlık adaylığı, bir süredir mevcut yönetimden ve sahada alınan başarısız sonuçlardan duyulan memnuniyetsizliği düşündüğümüzde pozitif bir haber olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda Ali Koç’un önceki başarılı yöneticilik deneyimleri ile camia ve taraftar içinde de sevilen bir kişi olması itibariyle bu görevi Aziz Yıldırım’dan sonra en iyi şekilde yerine getirecek kişi olarak görülmesini de ekleyebiliriz. Aday olduğunda da büyük bir destek görecektir. Son 2 yıldır beklentilerin altında kalan futbol takımının da yönetim değişikliği ile çıkışa geçmesi beklentisi var. Genel gidişatın düzelmesi için değişim gerektiği görüşü hakim.

Bir dip not olarak; Ali Koç’un Başkan adaylığını Mayıs 2018’de gerçekleşmesi beklenen olağan kongre için olduğunu belirtelim. Yani bu bir olağanüstü kongre çağrısı değildir. Mevcut yönetim görevine devam ediyor ve edecek.

Galatasaray’da da Riva ve Florya projelerinin yaratacağı önemli gelir kaynağı beklentisi ile görülen yükseliş devam ediyor. Şirket hisseleri 18 Şubat 2013’ten sonraki en yüksek seviyesinde işlem görmektedir. Riva projesinin gelir beklentisi 2023'e kadar 300 milyon USD. Florya arazisinin de 2019'a kadar 200 milyon USD gelir sağlaması bekleniyor. Kulübün önümüzdeki yıllar için gelir kaynaklarını artırması önemli."

ALİ KOÇ: İLK KONGREDE ADAYIM

1907 Fenerbahçeliler Derneğinin internet sitesinde yer alan açıklamada, Ali Koç'un, şartlar ne olursa olsun herkesi Fenerbahçe'ye destek olmaya çağırdığı belirtilerek, şu ifadeleri kullandığı kaydedildi:

"Kulübümüzün 2015 yılında gerçekleşen genel kurul toplantısında, elimizi taşın altına koyma vaktinin geldiğini söylemiştim. Bugün de sözümün arkasındayım. Sağlığım el verdiği takdirde, şartlar ne olursa olsun, kongre olması halinde ya da kulübümüzün 2018 yılı mayıs ayında yapacağı olağan genel kurulda adaylığımı koyacağım. Bunun dışında duyacağınız hiçbir söze itibar etmeyiniz. İşler yolunda gitmediği dönemlerde kongre çığırtkanlığı yapmayı hiçbir zaman doğru bulmadım, bulmuyorum. Her zaman olduğu gibi Fenerbahçemizin ve yönetim kurulumuzun yanındayız. Hep destek, tam destek."