Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Erdem AKTÜRK/HABERTÜRK EMLAK

Merkez Bankası dün faiz koridorunun üst bandında yarım puanlık indirim yaptı. Nisan ayındaki yarım puanlık indirimi takip eden bu adım, bankaların konut kredisi faizlerini yakın zamanda yüzde 1'in altına indireceği beklentisini güçlendirdi. Markalı konut üreticileri ise bankalardan hızlı davranarak 1.29'a dayanan konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekti. Gayrimenkul firmalarının sunduğu faiz oranları ve vade seçenekleri oldukça geniş yelpaze oluşturuyor.

Piyalepaşa Gayrimenkul, Piyalepaşa İstanbul pojesi için kredi masrafını kaldırdı. 24 aya kadar faizleri sıfırlayan şirket, 24-36 ay arasında yüzde 0.30, 36-48 ay arasında yüzde 0.45 faiz uygulayacak.İLK 100 EV İÇİN ÖZEL KAMPANYA

Sur Yapı ise Sultanbeyli'de hayata geçirdiği Gölbahçe Evleri'nde peşinatı yüzde 1'e çekti. Toplam konut bedeli üzerinden yüzde 7 indirim sağlayacağını duyurdu. Kampanya kapsamında toplam tutarın yüzde 59'luk kısmı için 120 ay 0.69 kredi oranı sunuldu. Sur Yapı, Sancaktepe’de inşa edeceği Lavender projesi içinse ilk 100 ev için 60 ay vade farksız ödeme planı oluşturdu. Eroğlu Gayrimenkul, Seyrantepe’deki Skyland İstanbul’da peşinatsız yüzde 0.69 faiz oranı ile kredi kampanyası başlattı. Kampanya ile banka kredisiz 48 ay sıfır faizli vade olanağı sunuluyor. Doğa Şehircilik ve Başyapı İnşaat da Karat 34 için faizi 36 aylığına sıfıra indirdi.

KUZU YÜZDE 10 PEŞİNAT VE SENETLE TAKSİT SUNUYOR

Kuzu Grup, SeaPearl Ataköy projesinde yüzde 10 peşinatla konut sahibi olma imkânı sunarken, alıcılara senetle taksit seçeneği veriyor. Bu kampanya ile 3., 12. ve 24. aylarda yüzde 10'luk ara ödeme yapıldıktan sonra kalan yüzde 60'lık kısım için 36 ay vade imkânı sağlanıyor.24 AYA KADAR FAİZ YOK

Teknik Yapı'nın Anadolu yakasındaki projelerinden birisi olan Suadiye Sahil'de kişiye özel esnek ödeme planları sunuluyor. Daireler için peşin alımlarda yüzde 2 indirim uygulanıyor. 24 aya kadar faiz alınmıyor.