Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

8 karayolu ve 2 demiryolu şeridi bulunan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün güzergâhındaki projeler yatırımcının ilgisini çekiyor. Köprüye yakın projeleri derledik.

İstanbul Boğazı’nın 3 milyar dolarlık üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim Köprüsü 27 Ağustos’ta açıldı. Dünyanın en geniş köprüsü niteliğinde olan köprüde 4’er karayolu şeridi ve 2 demiryolu şeridi olmak üzere 10 şerit yer alıyor. Hem tekerlekli araç geçişini hem raylı sistemi birlikte sağlayan köprü geçtiği güzergâh ile bulunduğu bölgelere değer katıyor.Köprünün ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılması gayrimenkul yatırımcılarının da ilgisini bölgeye yakın olan projelere çevirdi. Köprüye en yakın katılımlar ise Avrupa yakasında Uskumruköy, Anadolu yakasında ise Riva kavşağında bulunuyor. Sizler için Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne komşu olan projeleri derledik.

 KÖY / ZEKERİYAKÖY

Siyahkalem’in Köy’ünde metrekare fiyatı 7 bin TL

Siyahkalem’in Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı‘yla Zekeriyaköy’de hayata geçirdiği bin 167 konut ile 15 bin metrekarelik Çarşıköy’den oluşan KÖY projesinde satış fiyatları, ünite tipine ve konumuna göre metrekaresi 7 bin TL ile 10 bin TL arasında değişiyor.

 ORMANADA / ZEKERİYAKÖY

Zekeriyaköy’de 220 dönümlük Ormanada

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım’ın Zekeriyaköy’de 220 dönümlük alanda gerçekleştirdiği Ormanada Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 7 kilometre mesafede bulunuyor. Ormanada’da konut sahibi olmak isteyenlere 0.89 faizli özel konut kredisi sunuluyor.

 

 

PANAROMA SUITES/ SARIYER

Panaroma Suites’te teslim Ağustos 2017’de

KLK Yapı’nın Sarıyer’de hayata geçirdiği Panaroma Suites by KLK projesinde teslimlerin Ağustos 2017’de yapılması planlanıyor. Projede 1+1-2+1-3+1 daire tiplerinin alanları 44 ile 130 metrekare arasında değişiyor. Daireler 399 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

İLKBAHAR/GÖLBAHÇE/SULTANBEYLİ

Örnek daireler hazır

Sur Yapı’nın 3. köprüye komşu Sultanbeyli’de inşa ettiği İlkbahar ve Gölbahçe Evleri projelerinde örnek daireler ziyaretçileri bekliyor. Projelerden ev sahibi olmak isteyenlere 0.70 vade 120 ay sabit taksit veya 0.42 vade 60 ay sabit taksit ödeme seçenekleri sunuluyor. İlkbahar’ın iki etabında toplam 456 konut yer alırken, Gölbahçe’de 227 konut bulunuyor.

 

GALATASARAY'IN RİVA ARAZİSİ DE KÖPRÜYE KOMŞU

Emlak Konut GYO, Galatasaray’ın toplam arsa değeri 508.7 milyon lira olan Riva ve Florya arazilerinde proje geliştirmek üzere haziranda anlaşma imzaladı. Emlak Konut, İstanbul Anadolu yakasında yer alan ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne komşu olan Riva’da 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar üzerinde proje geliştirecek. Üçüncü köprüye komşu olan diğer projeler ise, Almat İnşaat’ın Uskumruköy’de inşa ettiği Renaissance Palace, Vizyon İstanbul İnşaat’ın Göktürk’te gerçekleştirdiği Larus Loft, Acarlar Şirketler Topluluğu tarafından Beykoz’da hayata geçirilen Acarblu projeleri.

ERDEM AKTÜRK / GAZETE HABERTÜRK