Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene, AK Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Oruç Fevzi Kara, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Akın, Soma'nın Kayrakaltı ve Bayat Mahallesi arasında kurulum çalışmaları hızla süren termik santralde incelemelerde bulundu. Kolin Termik Santrali Proje Sorumlusu Bahadır Oral'dan bilgi alan heyet ardından bölgede bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi.

510 megawatt gücündeki termik santralin 2018 yılı başında devreye gireceği belirtilirken santral çalışmalarının yüzde 55'lik kısmının tamamlandığı vurgulandı. 2 bin 70 kişinin çalıştığı santral çalışmaları kapsamında 210 metrelik santral bacasının da tamamlandığı kaydedildi.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, "Kolin Termik Santrali son teknoloji ürünlerin kullanıldığı modern bir santral olacaktır. Kolin Termik Santralinin yapıldığı bölgeye komşu olan mahallelerimizin muhtarları da bize eşlik ettiler. Muhtarlarımız yapılan yatırımdan memnun ve firma ile ilgili sorunlarının olmadığını ifade ettiler. Böylesine büyük ve önemli bir yatırımın Soma'ya yapılması bizler açısından büyük bir şans. Kolin Termik Santralinin başta ülkemiz olmak üzere Somamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.