Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen tüm şer güçleri pişman olacak ve en acı şekilde hesabını vereceklerdir" değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, Beyoğlu'nda gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, Ankara’nın ardından İstanbul’da meydana gelen patlama ile terörün ülkeyi kaosa sürüklemek istediğini, ancak bunun başarılamayacağını ifade etti. Bendevi Palandöken, şunları kaydetti:

"Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen iç ve dış terör örgütleri bu istek ve arzularına kavuşamayacak. Dökülen kanların hesabı mutlaka sorulacaktır. İstanbul’da düzenlenen bu hain saldırı, masum insanların canına, ülkemizin birlik ve beraberliğine kastetmiştir. Bu alçaklığı yapanlara insan diyebilmek de mümkün değil. Şundan eminiz ki bu olayların müsebbipleri tarih ve yüce Türk adaleti önüne en kısa zamanda çıkarılarak en ağır hesabı verecek ve hiçbir zaman amacına ulaşamayacaklardır. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen tüm şer güçleri pişman olacak ve en acı şekilde hesabını vereceklerdir. Esnaf ve Sanatkarlar camiası olarak saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”
AA