Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAZETE HABERTÜRK

İstanbul Hazırgiyim İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo’nun da aralarında bulunduğu grup, İstanbul İstiklal Caddesi’nde terör saldırısının yapıldığı yere karanfil bıraktı. BMD Başkanı Sami Kariyo saldırının düzenlendiği bölgedeki mağazalarda çalışan personelin zor bir gün geçirdiğini hatırlattı. Marka temsilcileri ve işverenler olarak çalışanlara moral desteği vermeyi görev bildiklerini anlatan Kariyo, şunları da kaydetti: “Çalışanlarımızın yaşadıkları psikolojik baskıyı üstlerinden atmalarına destek olmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bugün buraya geldik, onlarla birlikte olarak, satış yaparak dayanışmamızı gösterdik. Acılarla sınanırken hayatı bugün olduğu gibi yarın, ertesi gün normal akışında devam ettirmek gibi bir kamusal görevimiz olduğunu düşünüyorum. Bu zorlu dönemde el ele vererek teröre inat, gündelik yaşamımızı cesaretle sürdürmeye kararlı olduğumuzun bilinmesini istiyorum.”

HEDEF GÜNDELİK HAYAT

Tanrıverdi, burada yaptığı konuşmada, kimden gelirse gelsin terörün ortak hedefinin insanları korku ve yılgınlığa sevk etmek, onların gündelik hayatını yaşanmaz hale getirmek olduğunu söyledi. “Biz hem ihracatçı olup burada mağazası bulunan firmaların ve mağaza çalışanlarının yanında olmak için bugün buradayız” diyen Tanrıverdi, Türkiye’nin üreten, değer yaratan sektörlerinin temsilcileri olduklarını belirtti. Tanrıverdi, “Şunun bilinmesini isteriz ki terör bu topraklarda emellerine asla kavuşamayacak. En büyük imkânsızlıklar içinde Cumhuriyetimizi kurup onu bugünlere ulaştıran bir ulusun, terör karşısında zaafa düşeceğini sanmak en büyük yanılgıdır. Aksine bu alçak saldırılar, birbirimize daha da kenetlenmemize hizmet edecek, kardeşliğimizi ve beraberliğimizi daha da pekiştirecektir” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ SAYISI 3 MİLYON

Hafta sonlarında günlük ziyaretçi sayısı 3 milyonu bulan Beyoğlu saldırı sonrası görülmediği kadar tenhalaştı.

AİLELERİYLE BİRLİKTE İSTİKLAL’E GELDİLER

Patlamanın gerçekleştiği noktada bulunan Flo mağazasının sahibi Mehmet Ziylan’ın da aralarında olduğu markaların temsilcileri, aileleriyle birlikte İstiklal Caddesi’ne gelerek, çalışanlar ve esnafa destek verdi.