Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard&Poors'un Türkiye'nin ekonomik görünüm notunu düşürmesini "Son derece aceleci alınmış bir karar" olarak yorumladı. 

İşte Kurtul'un açıklamaları:

"Demokrasimize ve milletimizin egemenliğine kasteden darbe girişiminin ardından Hükümetimiz ve ekonomi yönetimimiz tarafından hızlı ve yerinde alınan önlemler, ülkemiz ekonomisinin olumsuz etkilenmemesi açısından son derece kritik rol oynamıştır. Bu süreçte ekonomi yönetimimizin ve iş dünyamızın birlik ve koordinasyon içinde gösterdikleri dayanışma, ülke içinde ve uluslararası yatırım ortamlarında güven ortamının devamını sağlar niteliktedir.

Hal böyle iken, uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard&Poors’un Türkiye’nin ekonomik görünüm notunu düşürmesini son derece aceleci alınmış, yanlış ve talihsiz bir karar olarak değerlendirmekteyiz.

Sabancı Holding olarak ülkemiz için yapacağımız en iyi şeyin; bizleri psikolojik olarak olumsuzluklara sürükleyebilecek gelişmelere itibar etmeden, barış ve kardeşliğin kazanacağına her daim olan inancımızla, ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam etmek olduğuna inanıyoruz."