Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Açıklanan verilere göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksi 2016 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,3 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7,3 oranında arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksi 2016 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,9 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,9 oranında azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksi 2016 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış çalışılan saat endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3,2 oranında azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi 2016 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,4 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış brüt ücret-maaş endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 19,4 oranında arttı.
İHA