Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Boyner Grup'tan yapılan açıklamaya göre, 6 ülkeden 9 bankanın katıldığı sendikasyonun 55 milyon dolarlık kısmını Türkiye’den bankalar üstlenirken, 115 milyon dolarlık bölümü yurt dışı bankalar tarafından karşılandı.

Boyner Grup Finans Direktörü (CFO) Türkay Tatar, konuya ilişkin değerlendirmesinde, son 4 ayda sonuçlandırdıkları iki sendikasyon kredisiyle toplam 260 milyon dolarlık uzun vadeli kaynak yarattıklarını ifade etti.

Büyük bölümü yabancı bankaların katılımıyla gerçekleşen bu sendikasyonları, piyasaların dalgalı olduğu bu dönemde sadece Boyner Grup için değil Türkiye ekonomisi ve perakende sektörü açısından da son derece olumlu bulduklarını ve yabancı yatırımcıların artmaya başlayan güveninin bir göstergesi olarak gördüklerini belirten Tatar, "Sağladığımız uzun vadeli kaynaklarla finansal yapımızı güçlendirerek perakende operasyonlarımızı desteklemeye, yatırımlarımıza veBoyner Grup’u büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

Boyner Grup bağlı ortaklıkları Beymen ve Aymarka Mağazacılığın birlikte borçlanıcı olduğu işlemin nihai vadesi 5 yıl, ortalama vadesi ise 3 yıl olarak gerçekleşti. Sağlanan kaynak Boyner Grup’un büyümesi için gerekli işletme sermayesi ve yeni yatırımların finansmanında kullanılacak.
AA