Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

IAB Türkiye gerçekleştirdiği faaliyetler ile Türkiye dijital pazarındaki yerini güçlendirirken IAB’nin yönetimindeki yerini de sağlamlaştırmaya devam ediyor. 18 Ocak tarihinde gerçekleşen IAB Türkiye Olağan Genel Kurulu’nda tekrar IAB Türkiye Başkanı seçilen Dr. Mahmut Kurşun önümüzdeki dönem için IAB Avrupa’nın Yönetim Kurulu Üyeliğine de tekrar seçildi.

IAB Avrupa’nın yönetiminde görev alacak isimler şöyle:

Ulusal IAB’ler:

BWDW

Thomas Duhr

IAB Fransa Valerie Chavenne
IAB Birleşik Krallık Jon Mew
IAB Danimarka Allan Sorensen
IAB İtalya Sebastiano Cappa
IAB Polonya Wlodek Schmidt
IAB Türkiye Dr. Mahmut Kurşun
IAB Yunanistan Constantine Kamaras
IAB İrlanda Suzanne McElligott
IAB Romanya Lucien Secereanu

 

Firmalar:

AOL Henk van Niekerk
AppNexus Nigel Gilbert
comScore Stuart Wilkinson
Facebook Tony Evnas
Google Thierry Geerts
GroupM John Witteseale
BBC Advertising Neil Bowman
Microsoft Axel Steinman
Improve Digital Rene Plug
Meetrics Philipp Von Hilgers

IAB Türkiye içerisinde gerçekleştirilen başarılı eğitim çalışmalarına öncülük eden Neslihan Olcay da IAB Avrupa’nın Eğitim Komitesi olan IAB ETC (Education Training Committee)’nin başkanı oldu. Dr. Mahmut Kurşun ve Neslihan Olcay iki yıl boyunca görevlerini sürdürecekler.

Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan IAB Türkiye Başkanı Dr. Mahmut Kurşun şöyle dedi:

  • Dijital tüm dünyada etkisini ve büyümesini sürdürüyor. Türkiye de bu alanda en dikkat çeken ülkelerden biri. Dijital Türkiye’de uzun bir süredir çift haneli rakamlarla büyüyor. IAB Türkiye olarak dijitalin Türkiye’de gelişimi, küresel standartların yaygınlaşması için faaliyetlerimizi arttırarak devam ediyoruz. Türkiye’deki deneyimlerimizi Avrupa ile paylaşmaktan, Avrupa’da yaşanan gelişmeleri Türkiye’ye taşımaktan, Avrupa’daki kuralların, standartların oluşmasına katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Ayrıca ülkemizde yürüttüğümüz başarılı eğitim faaliyetlerinden edindiğimiz deneyimlerle IAB Avrupa’ya önemli katkılarda bulunacağımıza inanıyor ve Başkan Yardımcımız Neslihan Olcay’ı da kutluyorum. Kurulduğundan beri Komitede görev alan Genel Koordinatörümüz Aygen Tezcan’la birlikte Neslihan Olcay’ın, birlikte güzel projelere imza atacağından eminim.