Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

SGK Düzce İl Müdürü Necmi Köroğlu tarafından yapılandırma yapmış kişilerin son ödeme tarihini kaçırmamaları yönünde bir uyarı yapıldı.

İHA'nın haberine göre Köroğlu, "Bilindiği üzere 6736 sayılı bazı alacakların yapılandırması hakkında ki kanuna istinaden yapılandırılan, kurumumuza olan borçların taksit ödeme tarihleri, kanuna eklenen geçici 2. Madde hükmüne istinaden, ödeme tarihleri 4 ay uzatıldığından ilk taksit ödeme tarihi 31 Mayıs 2017 - 2. Taksit ödeme tarihi 30 Haziran 2017 olmuştur. Bu nedenle kurumumuza olan borçlarını yapılandıran vatandaşlarımızın, yapılandırmaları bozulmaması için ilk 2 taksidi vadesinde ödemeleri gerektiğinden ilk taksiti ödemeyenlerin 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemeleri ve 2. Taksiti ise 30 Haziran 2017 tarihinde ödemeleri gerekmektedir.

Aksi takdirde yasaya istinaden yapılandırmaları bozulacaktır. Ayrıca, 6736 sayılı yasadan yararlanan vatandaşlarımız yeni yapılandırmadan faydalanamayacaktır. Yapılandırma yapmış vatandaşlarımız il müdürlüğümüze başvurarak yeni ödeme planlarını temin edebilirler" dedi.