Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Haliç Kongre Merkezi’ndeTürk Kızılay’ının 149. kuruluş yıl dönümü, bağışçılara madalya dağıtım töreni geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi. Türk Kızılay’ında yardımda bulunan bağışçılara ödüllerin verildiği gecede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaptı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nerede olursa olsun, sıkıntıya düşen insanların gözlerinin ilk aradığı şeyin, Kızılay amblemi olduğunu belirterek, "Çünkü insanlar çok iyi biliyorlar ki şayet bu amblem varsa Kızılay oradadır. Kızılay’ın orada olması da karınlarını doyurabilmeleri için, ihtiyaç duydukları yemeğin, barınabilmeleri için gereken çadırın, kendilerini soğuktan koruyacak battaniyenin bulunduğu anlamına geliyor" dedi. 

Kızılay’ a yardımda bulunan bağışçılara ödüllerin verildiği gecede Neutec İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bilgiç de ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı. Aldıkları ödülün kendilerini çok duygulandırdığını belirten Mahmut Bilgiç "Türk Kızılay’ı sadece Türkiye'de değil, dünyadaki mazlumların, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan, ülkemizin gurur duyduğu bir sivil toplum kuruluşu. Bugün yaptığı yardımlarla ülkemizi ve Türk insanının merhametini, vicdanını dünyada temsil ediyor. Böyle bir kuruluştan Platin madalya alarak onurlandırılmaktan gurur duyuyorum" dedi.