Türk Hava Yolları’nın en büyük küresel havayolları arasında yer alacağı bildirildi. The Economist dergisi, kısa sürede THY’nin Avrupa’da en başarılı havayolları arasına girdiğini belirtti

İngiliz The Economist dergisi, THY’nın yakında dünyanın en büyük küresel havayolları arasında yer alacağını yazdı. THY’nın başarılarına dikkat çeken dergi, THY’nin kısa sürede Avrupa’da en başarılı havayolları arasına girdiğini belirtti.

ABHaber’e göre, Economist’in THY ile ilgili haberinde şunları yazdı:
“Eskiden THY en kötü servis veren, bagaj kaybeden, hosteslerin yolcuları azarladığı bir havayolu olarak tanınırdı. 1974-2003 yılları arasında THY ait 9 uçak düşmüştü. THY pek de iyi anılmazdı. Ayrıca THY’nın mali durumu da çok kötüydü.

Fakat son senelerde THY’de büyük bir gelişme oldu. Bilet satışları 2006 yüzde 22 arttı. Net kar ise, yüzde 28 oldu. THY’de büyüme devam edecek gibi gözüküyor. Geçen sene Avrupa Havayolları Örgütü, THY Avrupa’da en çabuk büyüyen, zamanında uçuş yapan ve az bagaj kaybeden havayolu olarak mükafatlandırdı.”

The Economist, THY’nin yeni uçaklar alarak filosunu büyütüp modernleştirdiğini belirtirken de THY’nin “en büyük küresel havayolları” arasında yer alacağını da kaydetti.

ANKA