Dergi 10 sayfa ayırdığı röportajı okuyucularına başkent Pekin’in ana caddelerinde verdiği billboard ilanları ile duyurdu. Dergide yer alan haberde, Güler Sabancı’nın, Sabancı Grubu’nun faaliyetlerinden AB konusundaki görüşlerine, sosyal yönlerinden, kadının iş dünyasındaki konumuyla ilgili açıklamalarına kadar çeşitli görüşlerini içeriyor.

OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK AİLE GRUBU: Wen Haijing ve Huang Peijian tarafından kaleme alınan röportajın başlığında Güler Sabancı için ’Uluslararası Başarılı Firmalardan Oluşan Grubun Patronu’ ifadesi kullanıldı. Yazıda, "Güler Sabancı olağanüstü büyük bir aile grubunun nasıl yönetileceği konusu onu yeni bir mücadele yoluna yöneltti. Bu da muhtemelen Çin Halk Cumhuriyeti gibi yeni büyüyen bir piyasada işadamlarının ilgi odağı olacaktır" denildi. Dergide yer alan yazıda, Sabancı Grubu’nun Kasım 2006’da Amerikan Invista Grubu’nun Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki bir yan kuruluşu olan IQNE Qingdao Nylon şirketinin yüzde 99.5 hissesini satın alarak Çin Halk Cumhuriyeti’nde ilk yatırımını gerçekleştirdiğini bildirdi. Yazıda Güler Sabancı’nın grubun Asya’daki planları ile ilgili olarak şu görüşlerine yer verdi:

ÇİN’DE İŞLERİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ: "Şimdi Çin Halk Cumhuriyeti’ne yatırım zamanıdır. 1974 yılından başlayarak lastik ticareti yaptık. Lastik üretim fabrikalarına ürün sattık. Bu, teknolojinin yön verdiği bir ticaretti. Bizim kendimize özgü, rekabet gücü yüksek bir üretim tekniğimiz vardır. Biz dünyadaki tüm lastik firmalarına farklı standartlarda lastik sunabiliyoruz. Biz bu sektörde en iyisiyiz. Bizden sonraki ise Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki bir firma. Çin piyasasında işlerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Çin’in geleceğine inancımız sağlamdır. Asya bizim için çok önemli bir pazar. Arjantin, Brezilya, Mısır, Almanya ve Kuzey Amerika’da fabrikalarımız var. Bizim Çin’deki gelişmemize olumlu bakıyorum."

DOĞRU ZAMANDA, DOĞRU İŞLE BAŞARI: Yazıda, Sabancı Grubu’nun planları ile ilgili olarak ise Güler Sabancı’nın şu sözlerine yer verildi: "Şimdilerde, geniş çaplı elektrik üretim tesisi geliştirmek için yatırım yapıyoruz. Doğalgaz, kömür ve su gücünden yararlanacağız. Eğer doğru zamanda doğru iş yaparsanız başarırsınız."

 Fotoğraflar için tıklayınız..