İstanbul’a yapacağı 5 milyar dolarlık yatırımla gündeme gelen Dubai Şeyhi El Maktum, ailesiyle birlikte Bodrum’da bir günlük tatil yaptı.

Dubai Veliaht Prensi El Maktum ve ailesini getiren Boeing 747 SP tipi özel uçak, önceki sabah Milas Bodrum Havalimanı’na indi. Gelişi gizli tutulan El Maktum, oğlu ve ailenin fertlerinden oluşan 25 kişilik grup, doğruca Bodrum’daki Rixos Otel’e gitti.

Dün Öğle saatlerinde, Rixos Otel’e ait "Moon Star" adlı lüks motoryat ile mavi yolculuğa çıkan El Maktum ve ailesi, Kara Ada, Akvaryum Koyu ve Kisebük’ü koylarını gezdi. Yaklaşık 16 saat süren mavi yolculuğun ardından otele dönem El Maktum ve beraberindekiler dün saat 15.45’te Milas Bodrum Havalimanı’nda kendilerini bekleyen Boeing 747SP tipi uçakla Dubai’ye döndü. El Maktum’un Rixos Otel’de, İstanbul’dan gelen bir gurup Türk işadamı ile de görüşmeler yaptığı belirtildi. El Maktum’un İasos ve Didim Akbük arasında yaklaşık 12 bin dönümlük bir arazi ile ilgilendiği ve turistik yatırım yapmak istediği iddia edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekim 2005’te İETT arazisini, El Maktum’un şirketlerinden o zamanki ismi Dubai International Properties olan Sama Dubai’ye 100 milyon dolara kat karşılığı vermişti. Gelen tepkiler sonucu arazi Mart 2007’de ihaleye çıkarılmıştı. Garaj arazisi, ihalede oluşan 705 milyon dolarlık fiyatla aradan geçen 18 ayda 605 milyon dolar prim yapmıştı.