Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Haftayı galibiyetle tamamlayan Fenerbahçe'e borsadaki yatırımcısını da sevindi. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören Fenerbahçe, rakiplerinin puan kaybettiği haftada 3 puan almasıyla bugün borsada yüzde 4.32 değer kazandı.

PUAN FARKI 4'E İNDİ...
Fenerbahçe'nin Bursaspor galibiyetiyle lider Galatasaray ile arasındaki puan farkını 4'e indirmesinin ardından bugün İMKB'de güne yükselişle başlayan hisse senetleri, 2. seansta da yükselişini devam ettirerek 41 liraya kadar yükseldi.
Cuma gününü 39,30 liradan kapatan Fenerbahçe hisseleri böylece bugünkü yüzde 4,32'lük yükselişiyle taraftarlarının ardından yatırımcısının da yüzünü güldürdü.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'TA DURUM NE?
İMKB'de, bugünkü işlemlerde haftayı mağlubiyetle kapatan Galatasaray'ın hisseleri yarınki Schalke 04 ile yapacağı UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde yaklaşık yüzde 1 oranında gerilerken haftayı beraberlikle kapatan Beşiktaş'ın hisseleri ise yaklaşık yüzde 0,40 oranında değer kaybetti.

BORSA GÜNÜ NASIL KAPATTI?
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) günü, holding hisselerinde yoğunlaşan satışlarla 421,97 puan düşerek günü 83.119 puandan tamamladı. İMKB'de hisse senetleri ortalama yüzde 0,51 oranında değer kaybederken toplam işlem hacmi 2,4 milyar lira oldu.

Rekabet Kurulu'nun cuma günü geç saatlerde açıklanan 12 bankaya verilen cezaların ardından performansları merak edilen banka hisseleri ortalama yüzde 0,16 oranında değer kazanırken, holding hisseleri ise sert bir şekilde düşüşe geçti ve holding endeksi günü yüzde 2,81 oranında düşüşle tamamladı.

AA