Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ücretsiz internet hizmetinin yaygınlaştığı belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Hakkı Tok, ücretsiz internet hizmetinin meydan, cadde, park-bahçe, sosyal/spor/kültür tesisi gibi toplam 163 lokasyonda başarıyla uygulandığını açıkladı.

600 BİN KİŞİ YARARLANDI

'ibbWiFi'nin artık İETT'nin 1000 otobüsü ile 234 metrobüs de hizmet vermeye başladığını belirten Hakkı Tok; "Meydanlarda en çok giriş yapılan lokasyonlar Kadıköy, Taksim, Eminönü ve Sultanbeyli. Bugüne kadar toplam 600 bin kişi sisteme kaydoldu. Günlük ortalama 15 bin kullanıcı sisteme bağlanıyor. Günlük yaklaşık 2500 yerli, 100 yabancı kullanıcı yeni kayıt oluyor" dedi.

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için kullanıcıların akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar ile ücretsiz internet noktalarından İBB WiFi kablosuz ağına bağlanmasının yeterli olduğunu vurgulayan Tok; "ibbWiFi kapsamına alınan metrobüs sayısı şu an 234 ama 400'e tamamlamak üzereyiz. Ayrıca İETT'de Hizmet Binası, Peron, Garaj gibi 28 lokasyon ile 23 İSKİ Şube Müdürlüğü, ÖZİDAŞ, İSBAK ana hizmet binalarında ve ULAŞIM AŞ Bakırköy Metrosu'nu da ibbWiFi kapsamına aldık. Hedefimiz ücretsiz internet hizmetini daha da yaygınlaştırmak" dedi.