Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Dün akşam yaşanan olayda, Twitter CEO'su Jack Dorsey'in hesabı askıya alındı. Kullanıcılar arasında “Acaba hacklendi mi?” sorusu cevap ararken; hesap, askıya alınmasından kısa bir süre sonra tekrardan aktif hale geldi fakat takipçi sayısı 142'ye kadar düşmüştü.

Jack Dorsey, @Jack hesabının tekrardan aktif olmasıyla 10 yıl önce attığı ilk tweetine gönderme yaparak açıklama yaptı: “Twitter'ımı kuruyorum...yeniden (Şirket içi bir hatadan dolayı hesap askıya alındı)”

Jack Dorsey'in 21 Mart 2006'da attığı ilk tweet de şu şekildeydi:

Daha önce Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in Instagram, Twitter, LinkedIn ve Pinterest hesaplarını ele geçiren "Ourmine" isimli hacker grubu, Temmuz ayında Jack Dorsey'in de hesabını hacklemiş, hesap üzerinden paylaşımda bulunmuştu.

Kullanıcılar tarafından oldukça beğeni toplayan MacOS Sierra güncellemesi, sunduğu ek özellikler ve performans iyileştirmeleri kısa sürede kullanıcıların beğenisini kazandı. Fakat MacOS Sierra'da bulunan bir güvenlik açığı işleri tam tersine çevirdi.

Jailbreak aleminin popüler hackerlarından olan Pangu, PwnFest 2016'da Apple'ın internet tarayıcısı Safari'yi hackledi. Zararlı bir internet sitesine giren MacOS kullanıcısının işletim sisteminde yönetici olmayı başaran hackerlar, Safari'yi hackleyerek PwnFest 2016 etkinliğine damga vurdular.

Aynı hackerlar Safari'den hariç olarak Windows 10 üzerinde sunulan Microsoft Edge tarayıcısını da hackleyerek toplamda 140 bin dolar ödülün sahibi oldu.

Hackerlar yaptıkları açıklamada bu tarz güvenlik açıklarının tüm işletim sistemlerinde olabileceğini belirterek kullanıcılara girdikleri internet sitelerinde daha dikkatli olmalarını belirtti.

Geçen hafta Ebru Şallı'nın Twitter ve Instagram hesaplarını hack'leyen hacker grubu, bu kez hedef olarak Mert Fırat'ı seçti. Hacker'lar ünlü oyuncunun Instagram hesabını ele geçirerek paylaşımlarda bulundu. Mert Fırat ise, Twitter hesabında açıklama yaparak "Instagram hesabıma saldırıldı gelen mesajlara itibar etmeyin lütfen..." dedi.

Son olarak instagram hesabını kurtaran ünlü oyuncu sosyal medya sayfasında yazılı şu notu paylaştı. "Hack'lenen Instagram hesabım tekrar bende ilgilenen herkese teşekkürler. Mert Fırat"

instagram