Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Özellikle internet üzerinden oynanan oyunlarda yaşanan en ufak gecikme bile birçok oyunsever tarafından tahammül sınırlarının dışında kalıyor. Bu sebeple hızlı bir internet bağlantısı ne kadar önemliyse, fare ve klavyenin hızı da farksız görülüyor.

Kablosuz teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da, milisaniyeler düzeyinde gecikmeye sebep olabiliyor. Logitech'in Lightspeed (İng. ışık hızı) ve Powerplay serileri ise bu derdin dermanı olmayı hedefliyor.

Lightspeed ile uçtan uca sinyal iyileştirme yapan şirket, gecikme süresini bir milisaniyeye indirdiğini iddia ediyor. Powerplay sistemi ise manyetik rezonansla, fareyi sürekli şarj ediyor. Bu iki teknolojinin birleşimi, kablosuz farenin kablolu fareden farksız kullanılabilmesini sağlıyor.

Bu teknolojilerden faydalanmak için iki sistemin birleşimi gerekiyor. 100 dolarlık PowerPlay'in yanına bir LightSpeed serisi fare ekleniyor. G703 Lightspeed modeli 100 dolar fiyatla, sade ve hafif bir fare.

G903 Lightspeed ise 150 dolar fiyat etiketine sahip. Bu modelde yazılımla ayarlanabilen düğme dizilimi, daha dikkat çekici bir tasarım ve tuş hissini artıran mekanik öğeler yer alıyor. Her iki fare de bu ay piyasaya çıkacak, ancak PowerPlay'in ağustosta geleceği belirtiliyor.