Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Avea’nın Ata Demirer’in oynadığı vampirli reklamı için revizyon talebinde bulunan Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK),şimdi de yine Ata Demirer’in rol aldığı “Teknik Direktör” reklamı için benzer bir uyarı yaptı. Reklamda Ata Demirer’in oynadığı teknik direktör, kendisine gelen telefon faturasına bakıyor ve “yine Göteborg’la eşleşmişiz”, “Zaten dünya futbolunda 5-3-2’ye yer yok. Bu sistemi değiştirelim 5-3-2 olmuyor. O zaman Avea’ya geçelim” diyordu. 

Reklamda inceleme yapan RÖK, her ne kadar Göteborg gibi bir futbol takımı olmasına rağmen “Göteborg’la eşleşmişiz” ve “Zaten dünya futbolunda 5-3-2’ye yer yok” ifadelerini Özdenetim Esasları’nın “Kötüleme” başlıklı 12. Maddesine aykırı bularak 28 Haziran tarihine kadar konuyla ilgili revizyonun yapılması, revizyon yapılmaması halinde ise reklamın durdurulmasına tavsiyesinde bulundu.Barış Erkaya HABERTURK.COM'daki blogunda yazdı:
5-3-2'li hareket için Turkcell kırmızı kart istedi!

 

 

 

 

 

 

AVEA'DAN KAFA KARIŞTIRICI AÇIKLAMA

Reklam Özdenetim Kurulu'nun kararının açıklanmasının ardından aynı gün Avea'dan bir açıklama geldi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre Avea, Reklam Özdenetim Kurulu'nun Ata Demirer'in oynadığı ''Teknik Direktör'' reklamıyla ilgili şikayet edilen maddelerin tamamına yakınında Avea'yı haklı bulduğunu bildirdi.

Habere göre Avea'nın yapılan yazılı açıklamada, ''Teknik Direktör'' reklamının hakim operatör tarafından Reklam Özdenetim Kurulu'na şikayet edildiği belirtilerek, ''Reklam Özdenetim Kurulu, bugün yaptığı değerlendirme toplantısında söz konusu reklamla ilgili şikayet edilen maddelerin tamamına yakınında Avea'yı haklı bulmuştur. Ata Demirer'li 'Teknik Direktör' reklamı hız kesmeden devam edecektir'' denildi.