Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Kurban Bayramı'nı ailesinin, büyüklerinin ve sevdiklerinin yanında geçirmek için seyahat edeceklerin rahat ve konforlu bir yolculuk geçirmesine yönelik için tüm tedbirleri aldıklarını bildirdi.

Kurban Bayramı'nın Türk milletine, İslam dünyasına ve tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini dileğinde bulunan Bilgin, bayramı ailesinin, büyüklerinin ve sevdiklerinin yanında geçirmek isteyenlerin rahat ve konforlu bir yolculuk geçirmesi için tüm tedbirleri aldıklarını bildirdi.

Buna karşın bu konuda en büyük görevin yine sürücülere düştüğünü kaydeden Bilgin, "Trafik kurallarına uyulması, özellikle hız limitlerine riayet edilmesi hayati derecede önemli. 'Geç olsun ama güç olmasın' bilinciyle trafikte yol alınması büyük acıların önüne geçecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Bilgin, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Çok sayıda medeniyetin gelip geçtiği bu topraklarda, ecdadımız, sevginin, hamiyetin, adaletin, vicdanın ve vefanın adeta iç içe geçerek somutlaştığı bir medeniyet ortaya çıkarmıştır. Ondandır ki en kara günlerimizde bile, millet olma bilinciyle müstevlilere, bu milleti yurdundan yuvasından etmek isteyenlere, içeride huzursuzluk çıkaranlara karşı istiklalimizden, birliğimizden ve onurumuzdan taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Bu duygularla, siz vatandaşlarımın mübarek Kurban Bayramı'nı tekrar tebrik eder, Cenab-ı Mevla'dan bizleri birlik, beraberlik ve mutluluk içerisinde daha nice bayramlara kavuşturmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım."

AA