Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un erken rezervasyon kampanyasını önceden başlatacak acentelere yaptırım uygulanacağını açıklamasının ardından, acentelerle bakanlık yetkilileri bir araya geliyor.

TÜRSAB, İç Turizm Komitesi üyelerine gönderdiği bir yazıyla önümüzdeki hafta Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı’nın iştirakiyle bir toplantı düzenleneceğini duyurdu. Toplantının konusu ise “2011 Erken Rezervasyon Kampanyası” olarak belirlendi.

TAŞBAŞI: HAKSIZ REKABETİ ÖNLEMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Toplantı öncesinde Turizm Güncel’e açıklamada bulunan Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, erken rezervasyon kampanyasıyla ilgili kamuoyunda yanlış bir algılamanın olduğunu anlattı. Bazı acentelerin daha erken, bazılarının ise daha geç kampanyaya başladıklarını anlatan Taşbaşı, “Bu toplantıda, acentelerimizle birlikte bir beyin fırtınası gerçekleştireceğiz. Acentelerin ne gibi tereddütleri var. Bunları kendilerinden dinleyeceğiz. Amacımız miktar açısından değil ama süre açısından gerekli olan birliği sağlamak. Böylelikle doğabilecek haksız rekabeti önlemek” diye konuştu. Taşbaşı, alınacak kararlarla ilgili TÜRSAB’ı destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise, “Gündemde acentelere yönelik yaptırım uygulaması mı var?” sorumuza
“Toplantının amacı, sadece erken rezervasyon  kampanyasıyla ilgilidir” yanıtını verdi.