Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Fethiye'de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan Kadyanda Yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Oldukça kalabalık bir gurubun FTSO önünden hareket ederek Kadyanda antik kentine geldiği etkinlikte, Kadyanda'yı gezen gruba Fethiye Müze Müdürlüğü arkeologları tarafından antik kentin tarihi hakkında bilgiler verildi.

Kadyanda'ya araçlarla gelen aralarında FTSO Başkanı Akif Arıcan, TÜRSAB BYK Başkanı Salih Taşçı, Turizm Danışma Müdürü Güler Uymaz, FETAV Müdürü Dilek Dinçer'in de aralarında bulunduğu kalabalık grup, Kadyan'da hakkında bilgiler alarak antik kenti gezdiler.

Turizm Danışma Müdürü Güler Uymaz gezinin stadyum kısmında yapılan etkinlikte yürüyüş organizasyonunu yapan ve yürüyüşe katılanların ulaşım ve kumanyasını
karşılayan FTSO'ya teşekkür etti.

Yürüyüşe katılan FTSO başkanı Akif Arıcan, bölgenizin turizm potansiyelinin oldukça fazla olduğunu belirterek, son yıllarda turizmin doğa ve yürüyüşlerde ağırlık kazandığını, bu amaçla 38 yürüyüş rotasını turizme kazandırdıklarını söyledi.

Yürüyüş yollarının tanıtımı amacıyla rehber kitap basımının yapıldığını belirten Akif Arıcan, "Yürüyüş yolları projesinin tanıtımını yapmamızın yanında, projeyi devam ettirip sürdürülebilirliğini sağlamak için mücadele ediyoruz. Bizden desteğini esirgemeyen ilçe ve il turizm müdürlüklerimize ve Turizm Bakanlığı'na teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İHA