KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Ertürk Çimen

Ertürk Çimen, 3 Mart 1960 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı. 1982 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ortaokul ’da tanıştığı ülkü ocaklarında görev almaya devam ederken, aile şirketinde nakliye gıda perakendeciliği ve toptan gıda sektöründe de çalıştı.

1984 yılında askerlik görevini yedek subay olarak Cizre’de tamamladı ve ertesi yıl Gümüşhane’deki ilk otomotiv bayiliğini kurdu. Gümüşhane’den sonra 1992 yılında Erzurum’da Çimenler Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş.’yi kurmuştur. 1992 yılında Erzurum Milliyetçi Hareket Partisi il yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi.

1994 yılında yine MHP’ den Erzurum Palandöken ilçesinde Belediye Meclis üyesi olarak görev almaya başladı. Aynı yıl Petrol Ofisi A.Ş ile akaryakıt yatırımlarına da başladı. Diğer görevlerinin yanı sıra 2002 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Erzurum il başkanlığına Genel Merkez tarafından atandı. Bu süreçte, iki kez üst üste il başkanı seçildi. 2008 yılından bu yana TÜRKATA vakfı kurucu mütevelli heyeti üyesidir.